Геодезія у будівництві грає фундаментальну роль, оскільки отримувана в наслідку подібних досліджень інформація визначає надійність, міцність, функціональність і експлуатаційні характеристики архітектурної споруди. Подібні роботи носять різнобічний, комплексний характер і в переважній більшості випадків є обов’язковими до проведення як на етапі проектування, так і перед здачею будівельного об’єкту в експлуатацію. Геодезичні також, як і інженерно-геологічні дослідження під будівництво заміських котеджів або приватних будинків такі ж потрібні як при зведенні висотних конструкцій. Адже з їх допомогою можна не лише оптимізувати стратегію будівельних робіт, але і обґрунтувати пов’язані з ними фінансові витрати.

Основні напрями геодезичних робіт

Необхідно відмітити, що засаднича роль геодезії у будівництві зводиться до проведення дослідницьких заходів на певній місцевості, отримання відповідних даних і їх подальший аналіз, який буде покладений в основу майбутньої архітектурної споруди. Паралельно із зведенням будівельної споруди, фахівцями проводиться ще цілий ряд операцій інженерно-геодезичної спрямованості, об’єднаних воєдино спільною метою, нормативно правовими актами, а також санітарно і протипожежними приписами. Умовно геодезичні роботи у будівництві можна диференціювати на декілька основних груп:

 1. Топографічні роботи. Коректно складені схеми і креслення визначають усю подальшу підготовчу частину виробництва. Необхідна інформація добувається шляхом використання топографічної зйомки, здійснюваної спеціальними вимірювальними приладами в різних масштабах. При будівництві багатоповерхової будівлі, модернізації інженерних споруд перевага віддається великому масштабу, тоді як для створення плану населеного пункту або транспортних розв’язок вибір зупиняється на дрібнішому форматі.
 2. Розбиття осей. Геодезія  будівництва не обходиться без використання спеціальних знаків, що зберігаються на усіх етапах будівельних робіт, за допомогою яких забезпечується контроль якості забудови. Комплекс заходів включає в собі прив’язку до існуючої мережі з подальшим перенесенням і фіксацією ключових точок проекту на місцевості. Отримані результати вирушають забудовникові, у вигляді підсумкової технічної документації, що містить окрім схеми початкових координат, плану закріплення основних і додаткових осей, пояснювальну записку.
 3. Виконавча зйомка. Геодезія і будівництво, подібний симбіоз важко представити без робіт, що дозволяють контролювати усі етапи зведення будівлі. Подібна зйомка дає можливість зрозуміти на скільки фактичні дані досліджуваного об’єкту відповідає тим, що заявлені в проектному завданні. На підставі проведених досліджень створюється акт прийому-передачі будівельно-монтажних робіт.
 4. Контроль за станом об’єкту, що будується. Метою подібного моніторингу є спостереження потім як виконуються роботи на різних етапах будівництва. Об’єктом для дослідження служать такі параметри як осідання споруди, крен конструкції, деформація фундаменту.
 5. Контрольна зйомка підземних комунікацій. Робота здійснюється з метою забезпечити безперебійне функціонування підземних мереж (каналізація, електрокабель, газопровід), а також гарантувати подальший їх ремонт без порушення їх цілісності.

геодезия участка

Вигідна пропозиція від надійного партнера

Звернувшись в нашу компанію за вказаними контактними даними, вам надається можливість замовити інженерно-геодезичні дослідження для будівництва в Харкові, Дніпрі, Львові, а також у будь-якому великому місті країни за демократичною ціною. Широкий комплекс сервісу геологічної і геодезичної спрямованості, що робиться нами, включає:

 1. Буріння свердловин.
 2. Розбиття осей будівлі.
 3. Винесення меж ділянки.
 4. Аерофотознімання.
 5. Проектування котеджів.
 6. Установка межових знаків.
 7. Очищення водойм.
 8. Постановка на кадастровий облік.
 9. Аналіз ґрунту.
 10. Розробка дендроплана.

Завдяки використанню сучасних технологій, передового устаткування і функціональної техніки фахівці наше компанії здатні реалізувати геодезичні завдання будь-якої складності, якісно і оперативно.