Геологічні вишукування на об’єкті:  «Ділянка під будівництво сонячних батарей за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, територія Орлівщинської сільської ради».

На території геологічних робіт пробурені 14 розвідувальних свердловин глибиною по 6 м, всього 84 п. м.

Геологія ділянки

Геологія ділянки відноситься до Східноєвропейської полігенної рівнини, Придніпровської області пластово-акумулятивних рівнин, Полтавської пластово-акумулятивної рівнини на палеогенових і неогенових відкладах, розташовуючись на Нижньоорільсько-Самарській алювіальній (терасовій) плоскій та слабохвилястій, слаборозчленованій рівнині, в межах другої лівобережної надзаплавної тераси  р. Самара з долинно-балковим типом рельєфу.

Долина р. Самара добре розроблена й глибоко врізана. Ширина долини         р. Самара досягає 3,4-4,5 км. Режим річки повністю залежить від кількості атмосферних опадів. У період весняного сніготанення ріка заливає великі заплавні простори. У межень русло ріки, шириною від 8 до 25 м, сильно меандрує.

Досліджувана територія вільна від забудови. Ухил поверхні спрямований у північно-західному напрямку, вбік р. Самари.  Абсолютні відмітки поверхні змінюються в межах 67-75 м.

Можливо Вас зацікавить: буріння свердловин

Після виконання інженерно-геологічних вишукувань отримали такі данні:

В геологічному розрізі на розвідану глибину до 5,0 м виділено 4 інженерно-геологічних елементи:

ІГЕ-1 –  Ґрунтово-рослинний шар;

ІГЕ-2 –  Суглинок легкий, лесовий, коричневий, твердий;

ІГЕ-3 –  Супісок лесовий, твердий, червоно-коричневий, розсипчастий, макропористий;

ІГЕ-4 –  Пісок пилуватий, малого ступеню водонасичення, жовтувато-червоний (охристий), з лінзами супіску.

Геология под строительство солнечных батарей

Можливо Вас зацікавить: геологічний розріз

 

На період  вишукувань (липень 2018р) ґрунтові води у межах ділянки робіт, до глибини буріння 6 м, не зустріті.

Природною основою проектованих споруд можуть служити – ІГЕ-2, ІГЕ-3, ІГЕ-4. Рекомендований тип фундаменту – стрічковий або стовпчастий, із глибиною закладення нижче глибини промерзання – 0,9м.

ІГЕ-1 у зв’язку із нерівномірною щільністю, гумусованістю, низьких механічних характеристик, не рекомендуються в якості  основи проектованих споруд.

Опубліковано

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *