геология участка Днепр

Геологічні вишукування ділянки на об’єкті : «Реконструкція магазин м. Миколаїв, пр. Центральний (Леніна), 26с» виконані інженерним центром GEOBEST.

Геологія ділянки

На геології ділянки пробурені 2 свердловини глибиною по 10,0 м, загальним метражем 20 п. м. Геологічні роботи здійснювались механічним способом.

Можливо Вас зацікавить: буріння свердловин

Згідно аналізу четвертинних та дочетвертинних карт, досліджувана територія  відноситься до добре вивчених.

Інженерно-гелологічні вишукування проводились на Східно-Європейської рівнини, Степової зони, Південностепової (сухостепової) підзони, приуроченої до Причорноморсько-Приазовського краю, розташовуючись в межах Нижньобузько-Дніпровської низовинної області.

У геоморфологічному відношенні інженерні вишукування були на Східноєвропейській полігенної рівнини, Причорноморської області пластово-акумулятивних і пластово-денудаційних низовин, до Причорноморської пластово-акумулятивної низовини на неогенових відкладах в  межах Дніпровсько-Бузької лесової слаборозчленованої рівнини. Рельєф поверхні, майже, рівний, має незначний ухил у південно-західному напрямку, відносні відмітки поверхні території (по устям свердловин) становлять 44,6-46,1 м.

Досліджувана територія розташована на забудованій  міській території.  Поверхня землі заасфальтована, укладена тротуарна плитка, на більшості території ускладнена відсипанням ґрунтів.

Геологія

В геологічному розрізі на розвідану глибину до 10 м виділено 4 інженерно-геологічних елементи:

ІГЕ-1а – тверде покриття (асфальт, тротуарна плитка, бетон, шлак, щебінь);

ІГЕ-1 – насипний ґрунт (суглинок, ГРШ, будівельне сміття);

ІГЕ-2 – суглинок лесовий, важкий, напівтвердий, темно-коричневий;

ІГЕ-3 – суглинок легкий, м’якопластичний, світло-коричневий.

Можливо Вас зацікавить: геологічний розріз

У гідрогеологічному відношенні досліджувана ділянка розташована в межах Причорноморського артезіанського басейну, відповідно із геологічною будовою тут виділяються наступні водоносні горизонти:

  1. Водоносний горизонт в четвертинних лесоподібних відкладах.
  2. Води тріщинуватої зони кристалічних порід і продуктів їх руйнування.

На період  вишукувань (червень 2018р) ґрунтові води у межах ділянки робіт залягають на глибині 4,0-4,9 м (абс. від. 40,6-41,2 м) в четвертинних відкладах.

Водовміщуючими породами є легкі суглинки. Коефіцієнт фільтрації для легких суглинків становить 0,5-0,7 м/доб.

Досліджувана територія, виходячи з геологічної будови, геоморфологічних ознак, гідрогеологічних умов безпечна в зсуво-обвальному та карстово-суфозійному відношенні.

На період  вишукувань (червень 2018р) ґрунтові води у межах ділянки робіт залягають на глибині 4,0-4,9 м (відн. відм. 40,6-41,2 м) в четвертинних відкладах.

инженерные изысканияҐрунти, які залягають вище рівня грунтових вод згідно ДСТУ Б В.2.6-145- 2010 середньоагресивні до бетону марки W4 та неагресивні до залізобетонних конструкцій. Корозійна агресивність грунтів, згідно ДСТУ Б В.2.6-193:2013, до алюмінієвих оболонок – висока, до свинцевих оболонок – середня, до сталі – середня.

 

 

 

Опубліковано

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *