геологические изыскания

Геологія земельної ділянки належить до Дмитрівської сільської ради Нікопольського району Дніпропетровської області.

Для уточнення геолого-літологічної будови й визначення глибини залягання рівня ґрунтових вод на площадці проектованої ВБ і траси водопроводу пробурені 10 свердловин глибиною від 3,0 м до 9,0 м.

Геологічні вишукування грунту здійснювалися ручним способом. Глибина та діаметр буріння визначались цільовим призначенням виробки.

Виконання інженерно геологічних вишукувань передбачається проектування водонапірної башти та розвідної мережі водоводу в с.Дмитрівка Нікопольського району Дніпропетровської області.

Інженерно-геологічні вишукування

Геологічне дослідження ділянки проектованого будівництва прокладені водонесучі комунікації, та  розташовані залишки  фундаментів ВБ, із східної сторони проектована ВБ примикає до резервуару, із якого на період досліджень спостерігаються  витоки води, що призвели до замочування ґрунтів і зниженню їхніх механічних характеристик. Геологія ділянки ускладнена підсипанням та плануванням території, на  території можуть бути старі невидимі інженерні споруди.

У геоморфологічному відношенні досліджувана ділянка – це підвищена рівнина розчленована яружно-балковою системою, полого похила в південному напрямку в бік Каховського водосховища.

Геологія ділянки розташована в межах забудованої сільської території. Поверхня землі ускладнена відсипанням ґрунтів й ін. На території можуть бути старі не видимі підземні інженерні споруди. Територія досліджень проходить уздовж автодоріг складених твердим покриттям (асфальтним і щебеневим), потужністю до 0,2 м. Планування поверхні, що проводилася неодноразово протягом тривалого часу, перебудова й будівництво підземних і наземних інженерних споруд привело на окремих ділянках до утворення насипних ґрунтів (суглинок ГРШ, будівне сміття більше 10%) невитриманою потужністю до 2,0м.

Під насипними ґрунтами і в місцях їх відсутності з поверхні залягають сучасні елювіальні відклади – ґрунтово-рослинний шар, потужністю до 1,0 м.

Можливо вас зацікавить: геологорозвідка

В днищах балок залягають сучасні алювіально-делювіальні відклади представлені перевідкладеним суглинком, чорного кольору, пластичною консистенції, потужністю до 2 м

Під сучасними відкладами  залягають середньо-верхньочетвертинні елювіально-еолово-делювіальні відклади представлені чергуванням легких, середніх лесовидних суглинків, від світло-жовтого до бурого кольору, від твердої та напівтвердої до пластичної (туго-, м’якопластичної) консистенції.

Ґрунтові води по трасі водогону залягають на глибині від 1,2м і більше.

У зв’язку з розташуванням траси водогінну на пересіченій місцевості, для якого характерно неоднорідність літологічного складу й різноманітні  глибини залягання рівня ґрунтових вод на досліджуваній території виділені ділянки із не просадними ґрунтами та ґрунти з першим типом ґрунтових умов по просадці.

геология Никополь

Опубліковано

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *