Геологія земельної ділянки на об’єкті  «Будівництво житлового будинку, господарських будівель і споруд  за адресою: Запорізька область, Запорізький район, смт. Малокатеринівка, вул. Центральна,3».
Робота проведена командою спеціалістів GEOBEST.

Інженерно-геологічні вишукування

При виконанні інженерно-геологічних робіт на ділянці пробурено 6 свердловин глибиною від 2 до 6 м, загальним метражем 28 п. м. Глибина, кількість і місця розташування свердловин погоджені із замовником.

Геологічні роботи на території, яка розташована в межах Середньопридніпровського блоку Українського кристалічного щита.

Можливо Вас зацікавить: буріння свердловин

У геологічній  будові досліджуваної території беруть участь два структурних поверхи:

  • складнодислоковані метаморфічні й ультраметаморфічні утворення архею й нижнього протерозою;
  • осадовий платформний чохол, складений відкладами кайнозою, які залягають на нерівній поверхні кристалічної основи.

Поверхня кристалічного фундаменту нерівна, хвиляста, глибина залягання на відносно невеликих ділянках різко змінюється.

Перекриваються докембрійські кристалічні породи корою вивітрювання кристалічних порід. Кора вивітрювання має значне поширення і складена піщано-глинястими ґрунтами із включенням жорстви, каолінізованими породами, первинними каолінами, із щебенево-піщанистим включеннями. По морфологічній характеристиці кора звітрювання відноситься до площинної, яка має зональну будову. В повному розрізі виділяють 4 зони  (знизу вверх): дезінтеграції, проміжних, стійких та кінцевих продуктів вивітрювання. На досліджуваній території повсюдний розвиток має зона дезінтеграції та початкового вилуговування. Тут переважали процеси фізичного вивітрювання, що виразилися в інтенсивному утворенні жорстви.

 Геологічні дослідження на ділянці

Геологічні дослідження показали:

  • ІГЕ-1 – Насипний ґрунт (суглинок, чорнозем, жорства, будівельне сміття);
  • ІГЕ-2 – Дисперсна зона кори вивітрювання вапняку (супісок світло-сірий із включенням жорстви та щебню до 20%);
  • ІГЕ-3 – Уламкова зона кори вивітрювання вапняку (глибовий ґрунт із супіщано-глинястим заповнювачем, світло-сірого кольору);
  • ІГЕ-4 – Суглинок важкий, темно-сірий, тугопластичний.

инженерные изыскания

На досліджуваній ділянці спостерігаються виходи неогенових вапняків на денну поверхню, в наслідок чого ділянка робіт розташована на пересічній місцевості, із крутими укосами висотою до 5 м.  В нижній частині укосу, де ділянка робіт примикає до вул.Каховська –  територія заболочена, поросла очеретом. Тут відбувається розвантаження неогенового водоносного горизонту на денну поверхню.

Станом на червень 2018 г ґрунтові води  в нижній частині укосу залягають на глибині  0,3-0,8 м, в верхній частині укосу до глибини 5 м не розкриті.

Можливо Вас зацікавить: геологія ділянки

Водовміщуючими ґрунтами є –  вивітрілий вапняк та кора його звітрювання. Водообільність горизонту не значна, коефіцієнти фільтрації для неогенового водоносного горизонту становлять 0,7-1,5 м/доб.

Потік ґрунтового потоку направлений в західному напрямку в бік Каховського водосховища.

Відносним водотривом для неогенового водоносного горизонту служить неогеновий важкий суглинок (глина), який залягає в нижній частину укосу на глибині 0,9-2,0 м. Тобто, відбувається розвантаження неогенових вапняків (стікання) по важких суглинках.

Виклинцьовування неогенових вивітрілих вапняків та близьке залягання водотривких ґрунтів в нижній частині укосу, сприяють розвантаженню неогенового водоносного горизонту,  та пояснюють локальну заболоченість території в нижній частині укосу.

Можливо Вас зацікавить: геологічна зйомка

Із несприятливих сучасних фізико-геологічних процесів і явищ у межах описуваної території слід зазначити:

– в її південно-східній частині (нижня частина укосу) – природню підтоплюваність;

– в центральній та північній частині (верхня частина укосу) – потенційну підтоплюваність.

 

Опубліковано

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *