бурение скважин днепр

Інженерні вишукування проведені для «Відновлення гідрологічного режиму системи озер Порубіжне – Козачий лиман та річки Заплавка в Дніпропетровській області. Коригування» виконана інженерним центром «Геобест».

Геологія ділянки

В адміністративному відношенні геологія ділянки розташована на кордоні двох областей Дніпропетровської та Полтавської, в районі селищ Гупаловка та Чернетчина Магдалинівського району (Дніпропетровська область).

При виконанні геологічних робіт з метою одержання інженерно-геологічної та гідрогеологічної інформації виконаний комплекс робіт, види й обсяги яких визначалися геоморфологічними, гідрогеологічними та інженерно-геологічними умовами.

На досліджуваній території з метою уточнення інженерно-геологічних та гідрогеологічних умов пробурені 8 свердловин глибиною по 4,0 м. Зі свердловин, відби-рались зразки для визначення фізичних властивостей ґрунтів, а також проба підземної води на хімічний аналіз. Додатково відібрана проби води із оз. Пилипове для визначення хімічного складу, важких металів, а також БСК5, ХСК.

Можливо вас зацікавить: буріння свердловин

Буріння свердловин здійснювалося ручним способом. Глибина та діаметр буріння визначались цільовим призначенням свердловин.

Геологічні дослідження ділянки

        Район досліджень  розташований в межах лівобережної заплави р.Оріль, заплави високого рівня та першої лівобережної надзаплавної тераси, на північній окраїні Дніпропетровської області, в районі селищ Гупаловка та Чернетчина Магдалинівського району, примикаючи до каналу Дніпро-Донбас.

Заплава р.Оріль до будівництва каналу Дніпро-Донбас мала бугристо-западенну поверхню, із широким розвитком еолових (піщаних кучугур) форм рельєфу, та складною системою замкнутих витягнутих знижень. В результаті будівництва і введення в експлуатацію каналу відбувся підйом рівня води на прилягаючій до нього територіях, із формуванням численних озер та заболочених ділянок.

Досліджувані озера характеризуються «застійним» режимом, в більшості випадків залежать від інтенсивності випадання атмосферних опадів і весняного паводка. Маючи велику водозбірну площу, рівень води в озерах після сильних злив та інтенсивного весняного сніготанення підвищується, підтоплюючи присадибні ділянки і житлові будинки.

Геологія ділянки прилягає до індивідуальної житлової забудови, в наслідок чого русла знижень у багатьох місцях перетинаються автомобільними переїздами та пішохідними  переходами, що ускладнює вільний плин води, створюючи підпір і змінюючи природній уклон поверхневого потоку, що у свою чергу прискорює процес замулення.

Можливо вас зацікавить: геологія ділянки

У результаті порушення водного режиму протягом останніх десятиліть (будівництво каналу Дніпро-Донбас, відсутність водоохоронних зон і прибережних лісонасаджень, будівництво переїздів, винос продуктів ерозії ґрунтів) відбулося сильне замулення озер.

Даним проектом передбачається будівництво проток для з’єднання р.Заплавка, оз.Порубіжне,  оз.Козачий Лиман з р.Оріль. .

Абсолютна відмітка урізу води досліджуваних водойм становить:

  • в оз.Порубіжне становить 69,30 м  (14.06.2013 р);
  • в оз.Пилипове становить 68,8 м (9.03.2016 р);
  • в оз.Козачий Лиман становить 68,8 м (9.03.2016 р);
  • в р.Заплавка становить 68,66 м (9.03.2016 р)

Сухий залишок  води в р. Оріль  складає 1,7 г/л, в каналі Дніпро-Донбас 0,3 г/л (вода із р.Дніпро), в досліджуваних озерах та р.Заплавки становить 4,43-5,5 г/л. Підвищена мінералізація води в досліджуваних озерах та р.Заплавки по відношенню до р.Оріль, підтверджує застійний режим озер.

инженерные изыскания

 

Опубліковано

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *