Інженерно-геологічні вишукування у м. Львів. На геології ділянки були пробурені 3 розвідувальні свердловини по 8 м, усього 24 п. м.

На досліджуваній території простежується розподіл аномалій сили тяжіння, який виявляє тісний зв’язок із геологічною будовою району, характеризуючи умови залягання не тільки кристалічного фундаменту, а й палеозойсько-мезозойського комплексу осадків. Загальне занурення порід фундаменту на південний захід позначається (відбивається) зменшенням інтенсивності гравітаційного поля у тому самому напрямку.

Можливо Вас зацікавить: ГЕОЛОГІЯ ДІЛЯНКИ

Згідно фізико-географічної карти України, досліджувана ділянка відноситься до Східноєвропейської рівнини, Зони широколистяних лісів, Західноукраїнського краю, розташовуючись в межах області Малого Полісся.

Геологічні роботи

Геологічні роботи проводились на Східноєвропейської полігенної рівнини, Волинсько-подільської області пластово-денудаційних височин, Малополіської пластово-акумулятивної рівнини на крейдових відкладах, розташовуючись в межах старої річкової заплави.

Геолого-літологічний розріз (по свердловинам) в межах ділянки робіт  із поверхні представлений:

  1. Сучасними техногенними відкладами – насипним ґрунтом (ГРШ, суглинком, супіском, із включеннями щебню та будівельного сміття), потужністю 1,3-2,5 м – ІГЕ-1.
  2. Із глибини 1,3-2,5 м сучасні техногенні відклади підстеляються сучасними озерно-болотними відкладами представленими:

– супіском пластичної консистенції, піскуватим, з прошарками піску, темно-сірого кольору, потужністю 1,7-2,3 м – ІГЕ-2;

– суглинком легким, тугопластичної консистенції, середньозаторфованим, з рідкими прошарками торфу, чорного кольору, потужністю 2,7-3,1 м – ІГЕ-3.

Можливо Вас зацікавить: ГЕОЛОГІЧНИЙ РОЗРІЗ

Розкриття ґрунтових вод на глибині 1,5 м в межах свердловини №1 повʼязане із тим, що вона знаходиться в зоні впливу каналізації. Під час її експлуатації відбувається втрата води із підземних резервуарів (труб, тощо), в зв’язку з чим спостерігається купол розтікання від північної (абс. від. ґрунт. вод 254,7 м) до південно-західної та південно-східної (абс. від. ґрунт. вод 253,4 м) частин ділянки.

геология участка Львов

Опубліковано

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *