инженерные изыскания Днепр

Геологія ділянки розташована в південно-східній частині м. Дніпро, Жовтневого району, в межах акваторії Мандриковської затоки (веслувальних каналів і воднолижного стадіону).

На досліджуваній території з метою уточнення геолого-літологічної будови пробурені 36 розвідницьких свердловин глибиною від 0,5 до 3,5 м, із відбором зразків ґрунту для визначення фізико-механічних властивостей ґрунтів.

Геологічні дослідження ділянки

Буріння свердловин здійснювалося ручним способом. Глибина та діаметр буріння визначались цільовим призначенням свердловин.

Можливо вас зацікавить: буріння свердловин

В геоморфологічному відношенні досліджувана територія відноситься до затопленої водами Дніпровського водосховища заплави р.Дніпро, розташовуючись в межах акваторії Мандриківської затоки. Поверхня дна затоки бугриста із численними, невеликими за розміром, витягнутими островами, сформованих в наслідок гідронамиву піску.

Категорія складності інженерно-геологічних умов друга.

Досліджувана товща ґрунтів за номенклатурною ознакою й властивостям розділена на інженерно-геологічні елементи, у межах яких товща є статистично однорідною по складу й властивостям.

Геологія земельної ділянки

Геолого-літологічний розріз в межах інженерних робіт, під стовпом води потужністю 2-7м представлений з поверхні:

  1. Сучасними техногенними відкладами – намивним дрібнозернистим піском, рихлим, від жовтого до жовто-сірого кольору, насиченим водою, потужністю до 2,2 м – ІГЕ-1.
  2. Під намивним піском та в місцях його відсутності під водою залягають сучасні алювіальні відклади представлені:

– супіщаним мулом, чорного кольору, текучої консистенції, невитриманої потужності  до від 0,0 м до 2,7м – ІГЕ-2. Піщані бугри та острови, при намиванні території, навантажили супіщаний мул, та призвели до його ущільнення, в наслідок чого утворився замулений супісок, пластичної консистенції, потужністю до 1,1 м – ІГЕ-3;

– пилуватим замуленим піском, середньої щільності, від темно-сірого до сірого кольору, насіченим водою, розкритою потужністю до 1,0 м – ІГЕ-4.

Досліджувані ґрунти не просадні.

Підземні та поверхневі води із сухим залишком до 1 г/л не мають сульфатної агресивності стосовно портландцементу по ДСТУ Б.В.2.7.- 46-96 марки по водопроникності W4. По вмісту хлоридів водне середовище неагресивне до арматур залізобетонних конструкцій при постійному та періодичному зануренні й змочуванні.

Можливо вас зацікавить: геологія земельної ділянки

При проектуванні інженерних споруд на водонасичених біогенних ґрунтах, повинно враховуватись їх велика стискальність, повільний розвиток осадки у часі, й можливості у зв’язку із цим виникнення дестабілізованого стану.

геология земельного участка Днепр

Опубліковано

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *