Інженерно геологічні вишукування у Харьківській, Донецькій та Луганській області

Опубликовано: 09.11.2018 в 10:16


Інженерно-геологічні вишукування для поліпшення гідрологічного режиму та покращення екологічного стану р.Сіверський Донець в Харківській, Донецькій та Луганській областях.

При виконанні геологічних вишукувань було пробурено 61 свердловини глибиною від 2,5 до 5,0 м з відбором зразків для визначення фізичних характеристик ґрунтів.

Можливо Вас зацікавить: БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН

 

Сіверський Донець — розташований на південних схилах Середньо-Русь­кої височини і північних схилах Донецькою кряжа. Басейн Сіверського Дінця простягається в південно-східному на­прямі; середня ширина його – 200 км. За характером поверхні — це злегка хвиляста рівнина, пересічена численними долинами річок, бал­ками і ярами, нахилена вона, в основному, на південний схід.

Геологічні дослідження

Геологічні дослідження показали, що ближче до долин річок порізаність місцевості зростає. Яри право­го боку більш короткі і діяльні; вони мають велике падіння і у вер­хів’ях розгалужуються. Яри та балки лівого, більш пологого боку менш діяльні, витягнуті в довжину, мають постійні водотоки по дну.

Правий берег річки високий, крутий, порізаний глибокими ярами, які відслонюють корінні породи. Лівий берег пологий, має кілька терас. Середня ширина долини на верхній ділянці — 8—12 км, проти м. Змі­їва вона досягає 60 км, далі (на південний схід) змінюється в межах від 4 до 26 км. Найбільші звуження розташовані в місцях підходу від­рогів Середньо-Руської височини до правого берега, наприклад, по­близу гирла Осколу, коло м. Слов’яносербська та в інших місцях.

В долині Сіверського Дінця на другій його терасі значно розвине­ні дюнні піски, які простягаються смутою до 2—5 км завширшки, голов­ним чином на лівому боці річки.          Нижче гирла р. Червоної (на ділянці середнього Дінця) ширина піщаних масивів досягає 16—18 км. Піски на великій площі покриті сосновим лісом.

Заплавна тераса покрита луками, болотами, старицями. Річка тече майже на всьому протязі коло правого високого берега.

Від м. Ізюма до м.Донецьк (Росія) ширина Сіверського Дінця становить 80—100м; заплава покрита численними озерами, старицями, лісом. Багато озер і болот на другій (боровій) терасі, ширина якої по­декуди досягає 10—12 км. Правий берег долини високий, крутий, міс­цями покритий лісом, складений він крейдовими породами. Річка на цій ділянці тече на межі крейдових і кам’яновугільних відкладів. Нижче м. Каменськ-Шахтинський (Росія)  вона перетинає Донецький кряж. Долина тут звужується. Обидва береги високі, скеля­сті. Нижче за течією Сіверський Донець входить справа в район поши­рення крейдових відкладів. Лівий берег його підвищений, правий яв­ляє собою рівнину з болотами й піщаними дюнами. Ширина долини тут — 3—4 км. Нижче ст. Біла Калітва Сіверський Донець завертає на південь і утворює ряд вигинів. Коло самого гирла він завертає на південний захід і впадає в Дон за 128 км від його гирла.

Річка Сіверський Донець тече по дну долини спокійним, але потужним потоком, ширина якого коливається приблизно від 15 до 50 м. Геологічна будова заплавної тераси, що підноситься на 2-3м. над меженним рівнем річки, досить мінлива як у горизонтальному, так і у вертикальному напрямах. До складу алювіальних відкладів входять піски, супіски,  рідше суглинки та мулуваті глини.

Корінні породи, що підстеляють алювіальні відклади заплави як за віком, так і за петрографічним складом різноманітні; вони представлені крейдою і пісками бучацького ярусу.

У зв’зку з тим, що річка Сіверський Донець протікає по різним геоструктурним провінціям, геологічна будова долини річки на всьому протязі характеризується мінливим геолого-літологічним складом

Кристалічні утворення на геології ділянки мають повсюдне поширення й представлені: породами гранітоідного комплексу – гранітами і мігматитами, а також – сланцями, гнейсами, кварцитами.

Можливо Вас зацікавить: ГЕОЛОГІЯ ДІЛЯНКИ

Глибина залягання кристалічних порід збільшується з півночі на південь.

У цілому гідрогеологічна провінція Донецької складчастої області ставиться до районів, слабко забезпечених підземними водами. Основна частина оцінених запасів (більш 50%) припадає на водоносні горизонті в крейдових і кам’яновугільних відкладів. На експлуатації цих вод засноване водопостачання багатьох населених пунктів і промислових підприємств Донбасу.

В Донецькій області в межах басейну р. Сіверський Донець (гідрогеологічна провінція Донецької складчастої області) підземні води пов’язані переважно з верхньокрейдяним, верхньотріасовим та кам’яновугільним водоносними комплексами.

В Луганській області переважна кількість родовищ прісних  підземних вод пов’язана із верхньокрейдяним водоносним горизонтом в заплавах річок басейну р. Сіверський Донець. Частка водних ресурсів з підземних джерел у загальному об’ємі води, що використовується у народному господарстві, становить 73%.

В геолого-літологічному розрізі заплави і надзаплавних  р. Сіверський Донець виділяються сучасні алювіальні, елювіальні, делювіальні, озерно-болотні, середньо четвертинні алювіальні, еолово-делювіальні відклади, нижче по розрізу залягають відклади палеогенові, крейдові, юрські, тріасові, пермські, кам’яновугільні відклади.

Під шаром води (підруслові відкладі) і на берегах виділяються відклади:

– мули супіщані текучої консистенції, від чорного до темно-бурого кольору, в покрівлі з залишками  камишової рослинності (аIV) – ІГЕ-2; спостерігаються мули на ділянках прилягаючих к берегової частині р.Сіверський Донець на ділянках зі слабкої і практично відсутній течієй води, а також на заболочених ділянках; потужність мулів  досягає 2,5 м;

– супісок замулений, піскуватий, сіруватого кольору іноді з зеленкуватим відтінком, пластичної консистенції (аIV)  – ІГЕ-3 і супісок мулуватий, сірувато-чорного кольору, іноді за торфований, пластичної консистенції (аIV)  – ІГЕ-4; в профілі донних відкладів залягають під мулами, а в місцях їх відсутності під шаром води; потужність досягає 1,5-2 м;

– пісок пилуватий, с прошарками супіску, сірувато-жовтого кольору, злегка мулуватий, водо насичений(аIV)   – ІГЕ-5; незначної потужністю в основному 0,2-0,4 м, залягають відклади в покрівлі дрібнозернистих пісків;

– пісок дрібнозернистий, сірувато-жовтого кольору, водо насичений (аIV)  – ІГЕ-6; залягають в основі алювіальних відкладів, вкрита потужність становить 5 м;

– пісок дрібнозернистий, з включенням жорстви до 10%, водо насичений (аIV)  – ІГЕ-6а; вкриті в районі м.Новодружевськ, в покрівлі піщаної кори вивітрювання кам’яновугільних відкладів, потужність їх досягає 1,5 м;

– глина сіруватого і темно-сіруватого кольору, туго пластичної консистенції (lbIV)  – ІГЕ-7; вкриті на ділянках староріччя і заболоченими мілководдями потужністю до 0,5 м;

– суглинок сірувато-кольору, піскуватий, м’ягкопластичної консистенції (аIV) – ІГЕ-8; вкриті в розрізі донних відладів на незначних ділянках потужністю 0,3-0,6 м;

– пісок дрібнозернистий, жовтуватий (аIII) – ІГЕ-9; в межах надзаплавних терас на берегах Сіверського Донця;

– суглинок лесовідний, макропористий, жовтуватий (е, vdII-III) – ІГЕ-10; залягають на берегах незначної потужністю в межах надзаплавної тераси;

– суглинок гумусова ний, пухкий, буруватий (dIV) – ІГЕ-11; спостерігаються відклади в межах обрушених при крутих берегових схилів річки, потужність становить 0,2-0,7 м;

– жорства з піщаним заповнювачем (Kz-Mz) – ІГЕ-12; спостерігаються відклади в верхній частині розрізу палеозойських і мезозойських відкладів; вкрита потужність в заплаві Сіверьского Донця досягає 4,4 м;

– крейдові відкладі (K) – ІГЕ-13 в руслі Сіверського Донця розвідувальними свердловинами вкриті під шаром води північно-східніше с.Устінівка  Луганська область.

Можливо Вас зацікавить: ГЕОЛОГІЧНИЙ РОЗРІЗ

геология участка Харьков

Не знайшли що шукали? Звяжіться з нами!

Ми відповімо на будь-які питання


Замовити безкоштовну консультацію

Прийом дзвінків

Ковинчук Лидия

Ковінчук Лідія

Перемитько Сергей

Перемітько Сергій

Ткаченко Ирина

Ткаченко Ірина


Консультант з інженерних досліджень
(098) 014 81 70
Геология

Приклад геологічного звіту

Переглянути
Геодезия

Приклад геодезичного звіту

Переглянути
Наш прайс
Геологічні роботи Ціна (грн)
Геологія ділянки приватного житлового будинку (котеджу) від 5000
Геологія ділянки промислової будови (склад, цех, підстанція, автозаправки, фабрики, комбінати та ін.) від 10000
Геологія ділянки для висотних житлових будинків від 40000
Геологія для проектування лінійних споруд (ЛЕП, водопроводи, авто та залізниці та ін.) від 2000 за 1км
Геологія ділянки для майданної розвідки (сонячні батареї, зрошення полів, розвідка карєрів та ін.) від 1000 за 1га
Середня вартість буріння 1 п.м. (з технічним звітом) для інженерно-геологічних вишукувань від 350 за 1 п.м.
Геодезичні роботи Ціна
(грн)
Винесення кордонів 1500
Розбивка осей котеджа 1600
Топозйомка 1:500
(дільниця під котедж)
2000
1 ГА топозйомка 1:500
(не забудована)
1000
1 ГА топозйомка 1:500 (промислова зона) 4500
1 км топозйомка для лінійних споруд (поле) 4000
1 км топозйомка для лінійних споруд (забудована) 6500
Погодження всіх комунікацій 4000
Рекомендаційні листи наших клієнтів
Наші переваги
Швидкість виконання

Ми працюємо у стислий термін. Ми не любимо розтягувати свою роботу, затримувати і витрачати в порожній дорогоцінний час наших клієнтів. На етапі обговорення замовлення ми чітко ставимо потрібний термін для проведення своєї роботи і вкладаємося в нього без жодних затримок.

Якість роботи

Не зважаючи на велику швидкість нашої роботи, ми виконуємо всі поставлені завдання якісно та надійно. Наш величезний досвід у сфері геологічних досліджень дозволяє нам виконувати роботу професійно та з грамонтним підходом.

Низькі ціни

Те, що ми працюємо швидко та якісно, ніяк не позначається на ціні. Ми пропонуємо нашим клієнтам приємні ціни та регулярні акції для більшої лояльності клієнтів. Ми працюємо за принципом ціна/якість. За адекватну ціну Ви отримуєте професійно виконану роботу.

Комплексний підхід

Звернувшись до нас, Ви отримуєте комплексне вирішення того чи іншого завдання. Звернувшись до нас, Вам не потрібно нічого паралельно шукати, де замовити додатково різні послуги. Ми надаємо широкий спектр послуг в галузі інженерних досліджень.

Цена геология участка
Етапи геологічних робіт в

  • Попереднє вивчення архівних документів, що стосуються ділянки будівництва (якщо вони є).
  • Проведення польових робіт: буріння розвідувальних свердловин, визначення рівня ґрунтових вод, відбір проб ґрунту та води.
  • Лабораторні дослідження проб ґрунтів та води.
  • Камеральне оброблення отриманих польових та лабораторних даних. Складання звіту за результатами попередніх етапів.
Цена геодезия участка
Види геодезичних робіт в

  • геодезичні дослідження для проектування промислових та цивільних обєктів
  • Інженерно-геологічні дослідження з погодженням
  • геодезична зйомка для лінійних споруд
  • викопування 1: 2000, ситуаційний план для підключення електрики та інших комунікацій
  • топографічний план М 1: 500 та М 1:2000 території будь-якої площі
  • супровід при будівництві будівель та споруд
  • проміри глибин водойм
  • маркшейдерська зйомка породних відвалів та карєрів з підрахунком обсягів
  • виконавча геодезична зйомка для введення обєкта в експлуатацію
  • Винос репера та меж ділянки в натуру
Copyright GEOBEST 2022