геологические изыскания

В адміністративному відношенні геологія ділянки розташована на західній окраїні Синельніковського району Дніпропетровської області і представляє собою затоплену водами Дніпровського водосховища балку Ворона, із північного-заходу примикаючи до с.Воронівка, із південного-сходу до с.Суха Калина.

Геологічні роботи

Геологічні роботи виконувалтся на Придніпровської низовини, розташовуючись на розчленованій Гуляйпольській акумулятивній лесовій рівнині, залягаючи на неогеновій та докембрійській основі.

Балка ворона є лівою притокою р.Дніпро в межах досліджуваної території протягується із північного-сходу на південний захід. Прибережна частина частково заросла болотною рослинністю. Південна частина ділянки робіт прилягає до індивідуальної житлової забудови, ускладнена інженерними спорудами, та формуванням насипних ґрунтів.

Можливо Вас зацікавить: аналіз грунтів

Досліджувана територія характеризується неглибоким заляганням скальних порід докембрію, чим і пояснюється сильна розчленованість території. Берега водоймища круті обривисті, помірно задерновані, правий берег більш крутий, на правом схилі спостерігаються численні виходи скальних порід на денну поверхню. Схили балки розчленовані ярами, глибина врізу яких  становить до 10-15м. Днище балки пологе, ширина його становить від 100м до 600 м, із збільшенням в південному напрямку.

Інженерно-геологічні дослідження

Геологія в межах русла затоки Ворона представлений із поверхні під шаром води сучасними алювіальними відкладами – суглинистими мулами, чорного кольору, потужністю до 0,5м. В товщі суглинистих мулів іноді спостерігаються лінзи торфу. В південній частині ділянки робіт під мулами залягають сучасні алювіальні відклади представлені видозміненним суглинком, із включенням обломків ракушки прісноводних молюсків, від жовтого до бурого кольору, мягкопластичної консистенції, потужністю до 1,5 м. В центральній і північній частині ділянці робіт під мулами залягають сучасні аллювіально-делювіальні відклади представлені, перевідкладеним суглинком, від чорного до темно-сірого кольору, із включенням рідкої жорствми та щебня, рідко із лінзами піску, замуленим, мягкопластичної консистенції, потужністю до 1,7 м, потужність збільшується від верхів’їв балок до тальвегу. В південній і центральній частині ділянки робіт сучасні ґрунти підстеляються середньо-верхньочетвертинними еолово-делювіальними  відкладами представленими лесовидним суглинком, від жовтуватого до жовто-бурого кольору, місцями із включенням карбонатних стягнень, мягкопластичної консистенції, розкритою потужністю до 3,0м. В північній частині ділянки робіт сучасні ґрунти підстеляються  неогеновими відкладами сарматського ярусу представленими піскуватим супіском, жовто-сірого кольору, із включенням обломків вапняку, пластичної консистенції, потужністю до 0,7 м, яка змінюється пилуватим піском, глинястим, жовтуватого кольору, середньої щільності, насиченим водою, потужністю до 0,5 м. Із глибини 2,6-3,1 в північній частині ділянки робіт, та із глибини 1,6-3,2м  в центральній частині ділянки робіт розкриті кайнозой-мезозойські елювіальні утворення представленні уламковою зоною кори вивітрювання граніту (жорств’яно-щебеневим ґрунтом), іноді із суглинистим та супіщаним заповнювачем, невидержаної потужності від 0,3 м і більше.

Можливо Вас зацікавить: геологія ділянки

В центральній частині ділянки робіт під лесовидним суглинком залягає дисперсна зона кори вивітрювання граніту, представлена супіском, рідше суглинком із включенням жорстви, сірого кольору, пластичної консистенції, потужністю до 0,5 м.

Геологорозвідка

Геологорозвідка в межах нижньої частини схилів балки Ворона представлена із поверхні сучасними алювіально-делювіальними ґрунтами – перевідкладеним суглинком, від чорного до темно-сірого кольору, містами із включенням жорстви, в крівлі задернованим, гумусованним, від напівтвердої до пластичної (м’яко-, тугопластичної) консистенції. Іноді на берегах затоки із поверхні залягають сучасні техногенні відклади – насипні ґрунти (гумусованим суглинком, будівним сміттям), невидержаної потужністю до 1,2 м. Із глибини 0,5-1,5 м сучасні відклади підстеляються, середньо-верхньочетвертинними еолово-делювіальними відкладами представленими лесовидним суглинком, від жовтуватого до жовто-бурого кольору, місцями із включенням карбонатних стягнень, від твердої та напівтвердої до пластичної (м’яко-, тугопластичної) консистенції, із збільшенням потужності верх по схилу балки, які підстеляють кайнозой-мезозойськими елювіальними утвореннями – корою вивітрювання граніту, невидержаною потужністю.

Можливо Вас зацікавить: гідрогеологічні дослідження

В північній та центральній частині ділянки робіт із глибини 3,8-3,9 іноді залягають архей-протерозойські породи представлені тріщинуватим гранітом. В південній частині ділянки робіт до глибини 7,5 м архей-протерозойські породи не зустріті, що свідчить про занурення скального масиву в південному напрямку в бік русла р.Дніпро.

геологические работы

Опубліковано

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *