Досліджувана геологія ділянки розташована в межах забудованої промисловій частині міської території, з широким розвитком підземних водонесучіх комунікаціях, а також газ, підземні кабелі зв’язку і електропостачання. З комунікаціях втрати води в системі, в місцях поривів і нещільного з’єднання, кото-які в свою чергу можуть привести до підвищеної вологості ґрунтів в області будування і зниження їх міцності властивостей. Територія заасфальтована.

Геологічні вишукування

Геологічні роботи проводилися на лівобережжі р.Дніпро в межах верхньої частини коррінного схилу вододільного плато, з яружно-балкових типом рельєфу. У регіональному відношенні вододільне плато в досліджуваному районі високо піднято над базисом ерозії і яружно-балочної мережею, спрямованої в бік русла р.Дніпро.

Можливо Вас зацікавить: геологія котеджу

При виконання інженерно-геологічних вишукувань пробурено 6 свердловини глибиною 8,0-14,0 м з відбором монолітів.

Геолого-літологічний розріз на майданчику представлений з поверхні:

  1. Твердим покриттям (асфальт – 5 см, на зцементованою шлакової-щебенево подушкою), потужністю 0,3-0,4 м – ІГЕ-1. У розвідувальної свердловини №4, пробуреної поблизу каналізаційного колектора зустрічаєтьсянасипний ґрунт (суглинок, грудки грунту, будівельне сміття), потужністю до 1,3 м – ІГЕ-1.1, що має локальне поширення.
  2. Під твердим покриттям з глибини 0,3-0,4 м залягають сучасні елювіальний відклади представлені ґрунтовим шаром (суглинок гумусірованний, темно-бурого кольору), потужністю – 0,7-0,8 м – ІГЕ-2.
  3. Під НГ і ПС залягають середньо-Верхньочетвертічні еолово-делювіальні лесовидні відкладення представлені:

– до глибини 3,2-5,5 м легким суглинком, жовтуватого кольору, твердої консистенції, мощ-ністю дл 3,9 м – ІГЕ-3;

– з глибини 3,2-5,5 м до глибини 10,2 м лесовим супіском, палево-жовтого в покрівлі жовтуватого кольору, макропористою, лускатої структури, твердої консистенції, потужністю до 6,3 м – ІГЕ-4;

– з глибини 10,2 м до глибини 13,1 м легким суглинком, жовтувато-коричневого кольору, напівтвердої консистенції, потужністю 2,9 м – ІГЕ-5;

– з глибини 13,1 м легким суглинком, коричневого кольору, тугопластичної консистенції, розкритої потужністю 0,9 м – ІГЕ-6.

Можливо Вас зацікавить: аналіз грунту

Лесовидні грунти у природному заляганні відносяться до II типу грунтових умов по просіданню. Величина сумарного осідання при побутових навантаженнях становить – 17,5 см, початковий просадний тиск для ІГЕ-3 становить 0,70-0,80 кг / см2, для ІГЕ-4 становить 0,60-0,95кг / см2, для ІГЕ- 5 становить 1,1-1,5 кг / см2, ІГЕ-5 проявляють просадочні при навантаженнях перевищують побутові, початковий просадний тиск для нього становить 2,9 кг / см2 і більше.

Необхідно на проектованих спорудах виконати водонепроникні вимощення шириною не менше 2,0 м.

Необхідно впорядкувати відведення атмосферних вод з покрівлі зі скиданням у безпечне місце за межами проектованих споруд.

Нормативна глибина сезонного промерзання становить 0,9 м.

Геологія ділянки відноситься до 5 бальною зоні.

Природною підставою проектованого споруди можуть служити грунти (суглинки легкі, лесова супісь) – ІГЕ – 3, 4, 5, 6.

Насипні ґрунти (ІГЕ-1 і ІГЕ-1.1) і грунтовий шар (ІГЕ-2) з огляду на неоднорідність  і щільності складання, гумусуваністю, глибини сезонного промерзання, не можуть служити підставою проектованих споруд та підлягають виїмці.

Можливо Вас зацікавить: геологорозвідка

Згідно ДСТУ Б.А.2.2-1: 2012р таблиця №1- (розподіл ґрунтів на групи в від труднощі їх розробки) дані грунти відносяться:

насипний ґрунт (ІГЕ-1.1) – номер грунтів 35-в до II групі розробки одноківшевим екскалатором;

ґрунтовий шар (ІГЕ-2) номер грунтів 9-а до I групі розробки одноківшевим екскалатором;

суглинки легкі (ІГЕ-3) – номер грунтів 35-в до II групі розробки одноківшевим екскалатором;

супесь лесова (ІГЕ-4) – номер грунтів 36-а до I групі розробки одноківшевим екскалатором;

суглинки легкі (ІГЕ-5) – номер грунтів 35-в;

суглинки легкі (ІГЕ-6) – номер грунтів 35-б.

инженерно геологические изыскания для строительства Днепр

 

Опубліковано

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *